Opublikowano:

Rome(2005-2007) od HBO to…

Rome(2005-2007) od HBO to naprawdę dobry serial który i nawet teraz świetnie się ogląda. Wcześniej nie obejrzałem go bo odrzucało mnie to że był produkowany ponad 15 lat temu i obawiałem się że to będzie widać, ale kiedy zobaczyłem The Wire, The Sopranos, Six Feet Under zrozumiałem że wiek w przypadku seriali zwłaszcza tych od HBO to tylko liczba.
Nie zawiodłem się. Świetnie dobrana obsada, Ciarán Hinds jako Juliusz Cezar czy James Purefoy jako Marek Antoniusz to mistrzostwo. Fajnie wplecione losy „zwykłych” rzymian Pullo i Luciusa w wielkie wydarzenia polityczno-historyczne, dobra scenografia i tło historyczne(czytanie aktualnych wiadomości przez starożytnego prezentera), wątki humorystyczne i puszczanie oczka przez twórców(„You too, mother?”), intrygi i dramaty zarówno tych wielkich jak i prostych ludzi.
Z minusów to w scenach batalistycznych czuć już trochę upływ czasu i dlaczego na boga upchnęli tę historię tylko w 2 sezonach? Przecież w drugim sezonie wydarzenia pędzą jak szalone przez co musieli je mocno okroić, spokojnie można było rozbić to jeszcze na jeden czy dwa sezony.
Zabrzmię trochę jak boomer ale jakoś ostatnio wolę te stare seriale od HBO(1997-2010) niż nowości z tej samej platformy czy Netflixa, według mnie te starsze są jakieś takie jakościowe.
#seriale #serial #hbogo #hbo #rzym #film